E-learning – dynamicznie rozwijająca się forma nauki.

Autor: poetka Data: 22 lut 2013 Kategoria: Konferencje i Szkolenia |

Słyszałeś kiedyś o takim pojęciu jak e-learning? Jeśli jeszcze nie zetknąłeś się z tym słowem pragniemy Cie poinformować, że jest to niezwykle prężnie rozwijająca się forma nauki, która odbywa się przy wykorzystaniu sieci globalnej – Internetu.  Trend ten przywędrował do nas z zachodu Europy.  Początkowo stosowały go w Polsce uczelnie wyższe. Na dzień dzisiejszy stosują go także instytucje Państwowe, przedsiębiorstwa czy indywidualne jednostki.

Czas i tempo nauki przy zastosowaniu e-lerningu jest idealnie dopasowane do wymagań i możliwości uczestnika szkolenia, a niezbędne materiały  na wyciągnięcie reki, wystarczy je ściągnąć na komputer. Dodatkowym plusem tak przeprowadzanych kursów jest fakt, że uczestnik może znajdować się w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej, wystarczy że będzie miał przy sobie laptop. Problem odległości nie istnieje. Można zatem połączyć wakacje z dzieckiem ze szkoleniem. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że uczestnik znajduje się pod stałą opieką swojego mentora i komunikuje się z nim nie tylko w czasie sesji szkoleniowej, lecz ma kontakt wirtualny przez cały czas.

Człowiek wykorzystuje nowoczesne technologie dla własnego użytku. Czerpie z nich jak największe korzyści i to jest fair. Niestety wszystko w naszym świecie ma swoje wady.  E-lerning bazuje na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, bark tu praktyki, brak nauki poprzez doświadczenie.  To główny zarzut mu stawiany. Bądźmy jednak ze sobą szczerzy. Nie wszystkie dziedziny wymagają praktycznego podejścia. Kursy z zakresu księgowości czy prawa z powadzeniem mogą odbywać się wyłącznie przy korzystaniu z takiej formy nauki. Poza tym szkolenia e-learningowe mają w swoim założeniu  zaoszczędzać nasz czas. Tu majówka w górach, spędzamy miło czas z przyjaciółmi i rodziną, a tu intensywne, krótkie i szybkie szkolenie z języka obcego. Nie musisz z niczego rezygnować. Czego chcieć więcej? W przypadku firm i instytucji zalet jest jeszcze więcej.

Mimo wad e-lerning to dynamicznie rozwijająca się forma nauki, która odpowiada wielu.

Tagi:, , ,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2017 Konferencje i Szkolenia