Jak wybrać kurs językowy.

Autor: poetka Data: 12 mar 2014 Kategoria: Konferencje i Szkolenia |
Znajomość języków obcych jest na topie i przynosi wymierne korzyści finansowe w pracy. Na rynku co rusz pojawiają się nowe szkoły językowe oferujące kursy dla początkujących i zaawansowanych. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by wybrać ofertę odpowiednią dla siebie.

Krok pierwszy
Wyznacznikiem profesjonalizmu firmy szkoleniowych są testy kwalifikacyjne. Warto sprawdzić czy szkoła je przeprowadza. Testy kwalifikacyjne pozwalają ocenić stopień znajomości języka. Dzięki nim osoby pragnące podjąć naukę przydzielane są do odpowiedniej grupy. Szkoła może oferować kursy w trzech podstawowych grupach dla: początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Jeśli jednak zależy ci na kursie, który w pełni będzie dopasowany do twoich potrzeb poszukaj takiej szkoły, w której poszczególne grupy dzielone są na mniejsze podgrupy. Przykład: kurs dla grupy średnio zaawansowanej stopień niższy lub dla średnio zaawansowanej stopień wyższy.  Trafiając do odpowiedniej grupy zyskujesz pewność, że nie będziesz tracił czasu i pieniędzy na powtarzanie z innymi materiału, który masz opanowany.
Krok drugi
Sprawdź, kto prowadzi kursy i czy ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Tego rodzaju informacje bardzo często dostępne są na stronie internetowej szkoły. Można również zwrócić się z prośbą o ich udostępnienie drogą mailową lub telefoniczną. Jeśli szkoła broni się rękoma i nogami przed odpowiedzią powinien być to sygnał ostrzegawczy.
Krok trzeci
Fajnie jeśli szkoła oferuje w cenie nauki pomoce dydaktyczne, np. materiały multimedialne. Jeśli nie sprawdź co będziesz musiał zakupić. Może się okazać, że atrakcyjny cenowo kurs okaże się o wiele droższy niż  początkowo założyłeś.
To początek naszych kroków. W kolejnym artykule podpowiadamy co dalej.

Tagi:,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2017 Konferencje i Szkolenia