Rodzaje szkoleń.

Autor: poetka Data: 18 cze 2012 Kategoria: Konferencje i Szkolenia |

Rynek szkoleń w Polsce jest bardzo bogaty i różnorodny. Praktycznie nie istnieją dziedziny życia zarówno osobistego jak i zawodowego, z których nie prowadzi się szkoleń. Branża szkoleniowa, podobnie jak inne branże, podąża za zmianami na rynku i stara się zdobyć klienta. W związku z ogromem różnego rodzaju szkoleń postanowiliśmy pokusić się o ich usystematyzowanie. Ogólnie rzecz ujmując szkolenia podzielić możemy na dwie kategorie: szkolenia dla firm i szkolenia dla osób indywidualnych. W tym artykule zajmiemy się pierwszą grupą szkoleń.

Poniżej prezentujemy przykładowe szkolenia organizowane dla firm, w trzech najpopularniejszych naszym zdaniem, obszarach. Przykłady opieramy na działalności biura podroży.

Przykłady szkoleń:

  1. Szkolenia menadżerskie – grupa szkoleń najchętniej wybierana przez firmy, których adresatem docelowym jest czołowa kadra zarządzająca. W ramach szkoleń menadżerskich poruszane są takie kwestie jak na przykład: zarządzanie czasem i organizacją pracy, podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów, przywództwo i motywowanie oraz zarządzanie konfliktem w organizacji.

  2. Szkolenia marketingowe – grupa szkoleń adresowana do pracowników wyższego szczebla w organizacji, odpowiedzialnych za kształtowanie wizerunku, promocję marki i produktów firmy (np. ofert na majówka w górach). W ramach szkoleń marketingowych poruszane są najczęściej kwestie związane z: tworzeniem planu marketingowego w firmie, prowadzeniem badań rynkowych i badań konsumenta, zarządzaniem markom oraz pozycjonowaniem produktów.

  3. Szkolenia handlowe – grupa szkoleń adresowana do pracowników niższego szczebla w organizacji, którzy odpowiedzialni są za sprzedaż oraz obsługę klientów firmy. W ramach szkoleń handlowych organizowane są szkolenia dotyczące: sprzedaży i obsługi bezpośredniej klienta, sprzedaży i obsługi pośredniej klienta (np. przez telefon/internet), budowania relacji z klientami, negocjacji i technik sprzedażowych (dot.  np. oferty na wczasy z dziećmi), zarządzania reklamacjami.

Przytoczone obszary wraz z przykładami szkoleń nie wyczerpują oczywiście tematu. Stanowią jednak pewną pigułkę wiedzy na temat tej dziedziny.

Szkolenia dla osób indywidualnych stanowią odrębny temat i są o wiele bardziej różnorodne (obejmują np. szkolenia z zakresu znajomości języków obcych jak i szkolenia z organizacji imprez masowych. Być może, w przyszłości, poświęcimy temu tematowi, któryś z naszych artykułów.

Tagi:,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2017 Konferencje i Szkolenia